03
gru
Usuwanie osadów metalicznych z felg i karoserii
by cs@chemia24.pl
/ 0 Comment
Potrzebujesz Pomocy Zadzwoń 513 818 967
tel: (+48) 513 818 967
pn.- pt. 8:00 do 18:00, sb. 9:00 do 15:00
Na samochodach w trakcie ich użytkowania może dochodzić do powstania różnego rodzaju zabrudzeń. W zależności od tego, co jest źródłem powstania brudu, tzn. jaki element spowodował pojawienie się na karoserii lub na felgach samochodu jakichś przebarwień czy osadów, powinno się stosować inne metody i inne środki do czyszczenia. Jednym z najtrudniejszych do usunięcia rodzajów zabrudzeń są znajdujące się na felgach i na karoserii samochodu osady metaliczne, które mogą powstać np. na skutek pylenia klocków hamulcowych podczas hamowania. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu postaramy się pomóc w skutecznym usuwaniu osadów metalicznych z felg i karoserii.
Działania mające na celu usunięcie z felg i karoserii samochodów powstałych metalicznych osadów i zabrudzeń nazywa się fachowo zabiegami Deironizacji. Są one jednym z etapów zabiegów kompleksowej dekontaminacji lakieru, tzn. działań, które mają na celu usunięcie z karoserii auta zabrudzeń, których nie jesteśmy w stanie się pozbyć z zastosowaniem zwykłych, prostych metod. Dekontaminacja lakieru jest złożonym procesem, w którego trakcie są stosowane różnego typu chemiczno-mechaniczne sposoby usuwania osadów i zabrudzeń.
Na początku wykonywane jest, np. poprzez użycie aktywnej piany, mycie wstępne samochodu. W jego trackie usuwane są z karoserii i felg auta wszystkie powstałe zabrudzenia powierzchniowe. W drugim etapie celem prowadzonych działań jest usunięcie powstałych na samochodzie plamek ze smoły i z asfaltu. Na tym etapie konieczne jest zastosowanie specjalnych preparatów w spreju, które po spryskaniu na zabrudzenie, po około 30 sekundach doprowadzają do jego zmiękczenia i dają możliwość usunięcia przy użyciu zwykłej miękkiej szmatki. Deiroznizacją, czyli usunięciem z karoserii i felg samochodu osadów metalicznych zajmujemy się w trzecim etapie dekontaminacji lakieru.
Jak już wspomnieliśmy, do powstania metalicznych osadów najczęściej dochodzi na skutek pylenia klocków hamulcowych. Powstałe w wyniku tego procesu zabrudzenia najbardziej są widoczne na powierzchni felg oraz w dolnych partiach drzwi samochodu. Do czyszczenia osadów metalicznych stosuje się specjalną chemię do autodetailingu. Tego typu preparaty bez przeszkód można stosować do czyszczenia karoserii oraz felg samochodowych wykonanych z różnych materiałów. Skutecznie radzą sobie z zabrudzeniami na elementach stalowych, aluminiowych, chromowanych oraz lakierowanych. Wystarczy tylko precyzyjnie nałożyć je na karoserię lub na powierzchnię felgi, np. z zastosowaniem pędzelka detailingowego. Preparat szybko wejdzie w reakcje z osadem metalicznym. Poznamy to po zmianie barwy naniesionego na dany element specyfiku. Później wystarczy go tylko spłukać przy użyciu silnego strumienia wody.
W procesie dekontaminacji lakieru, po usunięciu osadów metalicznych są jeszcze dwa etapy. Pierwszy to glinkowanie lakieru samochodu, czyli zabiegi, które pozwalają na uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni lakieru. Ostatnim etapem jest dokładne, końcowe mycie samochodu.
.