Środki do czyszczenia i hydrofobizacji kamienia

W sklepie internetowym Chemia24 znajdą Państwo bogaty wybór środków czystości oraz impregnatów do kamieni naturalnych. Oferujemy także bardzo skuteczne i łatwe w użyciu środki do hydrofobizacji piaskowców oraz innych rodzajów kamieni. Dystrybuujemy wyłącznie profesjonalne środki czystości, których producenci gwarantują wysoką skuteczność ich działania.

Co to jest i na czym polega hydrofobizacja kamienia?
Proces hydrofobizacji ma na celu zapobieganie wnikaniu wody w głąb struktury kamienia. W tym przypadku osiąga się to poprzez stworzenie na powierzchni kamienia powłoki nawilżanej, która uniemożliwia przenikanie wilgoci w głąb samego materiału. Taki sposób impregnacji kamienia jest konieczny w przypadku obiektów budowlanych, ponieważ wpływa na trwałość całych konstrukcji i zapobiega konieczności wykonywania późniejszych renowacji budynków. Większość kamieni naturalnych jest bowiem hydrofilowa, tzn. że są zdolne do wchłaniania wody. Hydrofobizacja pozwala na zapobieganie tym procesom.
Wszystkie oferowane w naszym sklepie internetowym środki do hydrofobizacji kamieni mają podane na opakowaniach cechy identyfikacyjne oraz właściwości techniczne, dzięki temu mogą Państwo wybrać preparat, który będzie najlepiej pasował do impregnowanego rodzaju kamienia. Znajdą Państwo u nas m.in. środki do zabezpieczania i hydrofobizacji piaskowca oraz do impregnacji wapieni. Gorąco zachęcamy do dokładnego obejrzenia całej naszej oferty.

Wyświetlanie:

Ilość: 12 24 ALL